pondelok, december 09, 2019

Nová tenisová hala na Slovane

Nová tenisová hala  na Slovane
Nedeľu, dňa 12.10., uviedli na dvorcoch bratislavského Slovana do prevádzky dve nové nafukovacie haly. Zabezpečil a zaplatil ich sponzor klubu MORAVIA STEEL. V jednej z nich zostala na troch dvorcoch antuka a v druhej  je nový tvrdý povrch zn. Novacrylic. Je to náter natiahnutý na drevených doskách, ktoré sú položené na izolačnej vrstve. Tento povrch sa na jar rozloží a na zimnú sezónu opäť poskladá. Je jediný na Slovensku.

Rovnaký povrch majú na pražskej Štvanici, kde ho využívajú aj pri stretnutiach Davis Cupu a Fed Cupu. V týchto nových halách môžu hrať členovia aj nečlenovia klubu. V nedeľu predseda TK Slovan, olympijský víťaz Miloš Mečíř, spolu so zástupcom sponzora slávnostne prestrihli pásku. Každý z prítomných si mohol bezplatne vyskúšať nový povrch.

 

Podľa zástupcu firmy, ktorá to stavala, bude povrch prvú zimnú sezónu pomalý, potom by sa to malo zrýchliť. Miloš Mečíř si tento čin pochvaľuje, vidí v tom skvalitnenie zimnej prípravy a apeluje na mladé talenty, aby takéto možnosti plne využili. Na záver jedna kuriozita: šéfom partie, ktorá stavala haly, bol pán Bouzek, otec mladej, talentovanej českej tenistky, víťazky juniorky na US OPEN 2014.

Text a foto: Tomáš Dvoráček
- reklamný článok -

Zobrazené 963 krát Naposledy zmenené pondelok, 20 október 2014 10:27
Pre písanie komentárov sa prihláste