utorok, november 19, 2019

Marsa Alam

- reklamný článok -

Pred niekoľkými rokmi bola Marsa Alam len malou ospalou rybárskou dedinkou. Nachádza sa v nádhernom prostredí pieskových pláží a panenských koralových útesov. Toto všetko robí z Marsa Alam novú, úžasnú dovolenkovú destináciu, ktorá môže smelo konkurovať Hurghade, či Sharm El Sheikhu. Marsa Alam leží vo východnej časti Egypta približne 220 km od Hurghady na pobreží Červeného mora a je to stredisko obľúbené hlavne medzi potápačmi a milovníkmi šnorchlovania.

Okolie Marsa Alam má starovekú históriu. Z doby kamennej ostali v tejto oblasti maľby v okolitých horách. Vo vnútrozemí sa ťažilo zlato a smaragdy, jedna z baní dodnes nesie meno po kráľovnej Kleopatre. Taktiež tadiaľto viedla cesta do Edfu, ktoré leží na západnom brehu rieky Níl. Cesta bola postavená počas vlády Ptolemaya II. Rýchlejší rozvoj turizmu nastal aj vďaka medzinárodnému letisku, ktoré bolo dokončené v roku 2001.

     

V tomto raji si ručite prídu na svoje tí, čo milujú potápanie, šnorchlovanie, windsurfing a ostatné vodné športy, ale i zábavu, ktorú ponúkajú jednotlivé hotelové rezroty. Pobrežie Červeného mora v oblasti Marsa Alam má piesočnaté pláže s koralovými útesmi, preto klientom odporúčame obuv do vody. Marsa Alam je kľudné mestečko, ale i tu sa nachádza zopár obchodíkov, reštaurácií a tradičný miestny trh. Rušnejšie stredisko v tejto oblasti je Port Ghalib s osobným prístavom, kde môžete nájsť bary, reštaurácie, obchody a promenádu. K jednej z atrakcií tejto časti Egypta patrí určite národný park Wadi El Gemal čo v preklade znamená Údolie tiav a považuje sa za jedno z najkrajších údolí v regióne s bohatou vegetáciou, divými zvieratami a intenzívnym vyplyvom nomádskych obyvateľov. Za návštevu stojí určite i podmorský útes Samadai v tvare konskej podkovy, kde občas môžete stretnúť i priateľské delfíny. Určite je to jedna z najpopulárnejších oblastí potápačov. Ak uprednostňujete dovolenku v kľudnejšom prostredí, kvalitné služby i aktívny relax, toto novovzniknuté stredisko je pre vás ako stvorené. Všetky hotely ponúkajú svojim klientom kvalitné služby, výbornú kuchyňu i rôzne možnosti športového vyžitia.

Zdroj:AZUR REISEN

Zobrazené 1817 krát
Pre písanie komentárov sa prihláste