utorok, november 19, 2019

Cestovné odporúčanie pre Jemen

Stupeň č. 4 – Odporúčanie okamžite opustiť Jemen

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov na kritickú bezpečnostnú situáciu v Jemene. Medzi najväčšie riziká patrí vysoká pravdepodobnosť teroristických útokov, ozbrojené konflikty medzi rôznymi kmeňovými zoskupeniami a pouličné násilie v dôsledku dlhodobej politickej nestability. Rastie aj počet útokov a únosov zameraných proti cudzincom. Pobyt cudzincov v celej krajine vrátane hlavného mesta je spojený s vysokým rizikom ohrozenia života. Hrozba eskalácie násilia a nepokojov pretrváva.

 MZVaEZ SR preto odporúča slovenským občanom, aby do Jemenu necestovali a tým,  ktorí sa v Jemene zdržiavajú odporúča,  aby krajinu okamžite opustili.
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky informuje, že limitovanú konzulárnu asistenciu občanom SR nachádzajúcim sa v Jemene zabezpečuje veľvyslanectvo SR v Káhire a konzulárny úrad vedený honorárnym konzulárnym úradníkom v Sana´a.  V prípade núdze však môžu občania SR požiadať o konzulárnu pomoc na ktoromkoľvek veľvyslanectve alebo generálnom konzuláte členských krajín EÚ v Jemene.
MZVaEZ SR žiada všetkých občanov SR, nachádzajúcich sa na území Jemenu, aby v prípade problémov s vycestovaním z krajiny, resp. núdze, kontaktovali veľvyslanectvo SR v Káhire mobil: +201222171845, +201222168227, webová stránka :Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo  konzulárny úrad vedený honorárnym konzulárnym úradníkom v Sana´a +9671244929, +967711710015.

Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí SR.

 

Zobrazené 1178 krát
Pre písanie komentárov sa prihláste